Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Niezwykła podróż... Niezapomniane wspomnienia... Piękno Borów Tucholskich... Przygoda czeka na Ciebie już dziś!
Design by Hostgator Coupon

  

 

 

Kilka słów zanim dojdziemy do wypożyczalni kajaków

- Czym jest spływ kajakowy Brdą?
- Dlaczego warto wybrać się na taki spływ?
- Co potrzebujemy, aby wziąć udział w spływie?

Spływ Brdą to wspaniała przygoda dla miłośników turystyki wodnej i natury. Brda to jedna z najpiękniejszych rzek polskiej południowej wyżyny, która przepływa przez malownicze jeziora, krajobrazy Kujaw i Pomorza. Spływ rozpoczyna się zwykle w miejscowości Stara Brda, Nowa Brda.  Koryto rzeki jest wąskie, nurt leniwy. Przepływamy przez Przechlewo, jezioro Szczytno, jezioro Witoczno  napotykamy dopływy rzeki. Bieg rzeki doprowadza nas do zapory wodnej w Mylofie, mostem drogowym przenosimy kajaki. Wielki Kanał Brdy ma właśnie w tym miejscu swój początek. Dalej miejscowość Rytel, polecam zrobić zakupy, zjeść pizzę

  

II. Przygotowania - splywy kajakowe Brda

- Wybór trasy i terminu spływu
- Wynajem sprzętu kajakowego - sprawdź co oferuje nasza wypożyczalnia
- Pakowanie rzeczy na spływ
- Bezpieczeństwo na wodzie

To spakuj ze sobą na jednodniowy spływ kajakowy:

  •  wygodną, szybkoschnącą i niekrępującą ruchy odzież
  • zapasowy komplet ubrań w razie przemoczenia.
  • ciepły ubiór na wypadek zmiany pogody.
  • strój kąpielowy.
  • sportowe rękawiczki bez palców.
  • wygodne, mogące się zmoczyć obuwie.
  • ręcznik szybkoschnący.
  •   worki na śmieci.

 

W każdym przypadku warto pamiętać o bezpieczeństwie i właściwym przygotowaniu do wodnych wypraw. Warto również zabrać ze sobą mapę rzeki i zasięgnąć porad instruktorów kajakarstwa, którzy pomogą w pokonaniu trudniejszych odcinków i udzielą rad dotyczących techniki pływania.


III. Trasa spływu kajakowego Brdą


- Najpiękniejsze miejsca, które zobaczymy podczas spływu
- Co warto przyszykować na postoju?
- Jaka jest trudność spływu?

Trasa spływu kajakowego rzeką Brdą może liczyć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilometrów. W zależności od wybranej trasy, po drodze można podziwiać malownicze krajobrazy, zabytkowe miasta i wsie, parki krajobrazowe oraz strefy chronione.

Podczas spływu kajakowego po Brdzie można zaznać adrenaliny, pokonując szybko płynące odcinki rzeki, ale też odpocząć i delektować się ciszą i spokojem podczas spływania przez urocze zatoki, jeziorka, osuwiska rzeczne czy duże piaszczyste kępy.

 


IV. Atrakcje w okolicy rzeki Brdy


- Czego nie można przegapić - Bory Tucholskie i nocleg

- Gdzie warto się zatrzymać na nocleg , kiedy płyniemy kajakiem przez bory

Na szlaku spływu kajakowego rzeką Brdą znajdziemy wiele urokliwych miejsc, w których można zatrzymać się na odpoczynek, zjeść posiłek lub zrobić piknik przy ognisku. Na trasie wyznaczone są miejsca do biwakowania, pola namiotowe wyposażone w sanitariaty


V. Podsumowanie


- Co warto zapamiętać po spływie kajakowym Brdą?
- Czy warto wybrać się na ten spływ?

Rzeka Brda to niezwykłe miejsce, które oferuje wiele atrakcji dla turystów. Przebiegając przez różnorodne krajobrazy i tereny, Brda tworzy piękny pejzaż, który ciągle zachwyca podróżujących. Każdy etap rzeki Brdy to inna przygoda, a piękno krajobrazów z pewnością zostanie na długo w pamięci.

 

 

Odkryj piękno rzeki Brdy podczas spływu kajakowego. Spływ kajakowy Brdą, urozmaicone i bezpieczne wody sprawiają, że jest to najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce.

kajakirytel.pl Zadzwoń +48516-066-146

 

 

hostgator
Wednesday the 19th. kajakirytel.pl.